(262) 300 41 41

info@akademihastanesi.com.tr

D-100 Karayolu No:22-24 Yahya Kaptan Durağı

Ovacık Mah. Başiskele / Kocaeli

Sosyal Medya
Akademi Hastanesi  >  Haberler   >  Makedonya’dan gelen küçük kızın yüzü AKADEMİ’DE güldü…

Makedonya’dan gelen küçük kızın yüzü AKADEMİ’DE güldü…

Omurgasındaki eğrilik nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşayan, duruş bozukluğu ve dayanılmaz ağrıları olan 13 yaşındaki Kuzey Makedonya vatandaşı Ekzona FETOŞKA, Akademi Hastanesi’nde geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Skolyoz ameliyatı sayesinde artık dik yürüyebilecek.

Özel Akademi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Can YALDIZ tarafından yapılan operasyonla, Ekzona’nın omurga eğriliği düzeltildi.
Makedonya’da yaşayan Ekzona’ya 7 yaşındayken skolyoz teşhisi konulmuş ve son 3 yıldır ağrıları dayanılmaz hale gelmiş. Ülkesinde korse kullandırılarak takip edilen küçük kıza cerrahi gerekliliği söylendiğinde; imkanı var ise operasyonu Türkiye’de olması tavsiye edilmiş.
Bu noktada aileye yardımcı olmak için devreye giren ve Akademi Hastanesi ile irtibata geçen insani yardım derneği, hızlıca organize olarak hastayı hastaneye getirmiştir.
Belinde, sırtında ve kaburgalarındaki eğrilik nedeni ile başvuran hastanın ameliyatı gerçekleştirildi ve omurga eğriliği başarılı bir şekilde düzeltildi. Hasta ameliyat sonrası hemen desteksiz oturmaya başladı.

Ameliyatın ciddi ve ağır bir ameliyat olduğunu belirten Akademi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Can YALDIZ; “Ameliyatımız tüm ekibimizin tecrübesi sayesinde sorunsuz bir şekilde 3 saat içerisinde gerçekleşti ve ameliyat sonrası normal servise alındı. Hasta bağımsız bir şekilde ayağa kalkıp yürüyebiliyor. Hastamızı bir hafta içinde taburcu ettik ve kendi ülkesine seyahat edilebilir hale getirerek, sağlıkla uğurladık. Bu dönemlerde ağır spor ve fiziksel aktiviteyi bir miktar kısıtlıyoruz, ardından genel olarak hastalar normal hayatlarına sorunsuz bir şekilde dönebiliyorlar.” ifadelerini kullandı ve ’’Gerçekleştirdiğimiz ağır ameliyat boyunca hastamızı rahat bir şekilde uyutup uyandıran anestezi hekimlerimizden Uzm. Dr. Duygu Baykal CEYLAN’a ve tüm Akademi Hastanesi çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.’’diye ekledi.

Henüz Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.