(262) 300 41 41

info@akademihastanesi.com.tr

D-100 Karayolu No:22-24 Yahya Kaptan Durağı

Ovacık Mah. Başiskele / Kocaeli

Sosyal Medya
Akademi Hastanesi  >  Tıbbi Bölümler  >  Kalp ve Damar Cerrahisi

Kalp ve Damar Cerrahisi:
Dünyada kalbi besleyen damarların tıkanması, kalp krizi ve kalp yetmezliği gibi kalp ve damar hastalıkları, insanların ölüm nedenlerinin başında gelmektedir. Bu durum, kliniklerde; yüksek teknoloji, bilimsellik ve deneyimli bir ekiple çalışmayı zorunlu kılmaktadır.

Kalp Damar cerrahisi günümüz tıbbının dinamik ve sürekli gelişen alanlarından birisidir. Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği, kardiyak ve vasküler cerrahi alanında kaliteli, deneyimli ve özellikli tanı ve tedavi hizmeti sağlamaktadır.

Hastanemizde özellikli kalp ameliyatları da dahil olmak üzere tüm açık ve kapalı kalp-damar ameliyatlarının yapılabilmesi için gelişmiş teknik alt yapı ve donanım mevcuttur. Kalp damar cerrahisi bölümü; tüm dahili bölümler ve yoğun bakımın tam bir koordinasyonu ile çalışmaktadır. Kliniğimize 24 saat acil şartlar altında dahi başvuran hastalarımıza anında müdahale edilebilmekte, invaziv kardiyolojik girişimler (anjio-anjioplasti-stent) veya tüm kalp damar cerrahisi ameliyatları yapılabilmektedir.

Akademi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde hastanemiz 3. katında bulunan servis ünitesinde, toplam 13 adet yatak kapasitesi vardır. Her yatak başında merkezi sistem oksijen, vakum, çağrı zili ve aydınlatma içeren “head wall trunk” vardır.

Ameliyathanelerimiz, Kalp Damar Cerrahisine özel, açık kalp cerrahisine uygun yapılandırılmıştır. Yoğun bakımla entegre yapıda ve aynı katta yer almaktadır.

Özellikli ünite halinde organize olmuş, içerisinde özel ayrı bir üniteyi de içeren toplam 3 adet yoğun bakım yatak kapasitemiz vardır. Yoğun bakımda ameliyat sonrası hastaların normal bakım tedavileri, acil hastaların kabul, tanı ve tedavi işlemleri, kardiyak rehabilitasyon işlemleri, uzun süreli yatan ve bakım gerektiren kronik hastaların takipleri yapılmaktadır. Monitörizasyon sistemi açık kalp cerrahisi sonrasında takip edilebilecek tüm standart özelliklere sahiptir, ayrıca ihtiyaç halinde ek modül alınarak genişleyebilme yeteneğine sahiptir.

Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğimizde, kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde, hastalar yüksek teknoloji ile donatılmış ameliyathanede ortalama 3-4 saat süren bir operasyon sonrasında, 1 veya 2 gün yoğun bakımda misafirimiz olup , ameliyattan sonra ortalama 5-7 gün içinde taburcu edilmektedir. Kliniğimizde sosyal güvenlik sistemlerine tabi olan her hastanın kalp ve damar hastalıkları için cerrahi tedavisi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra özel sağlık sigortası olan hastalar da sorunsuz bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

İlgilendiği Konular

  1. Koroner Bypass Cerrahisi
  2. Aort ve Mitral kapak Cerrahisi
  3. Aort Anevrizması ve Diseksiyon Cerrahisi
  4. Karotis Damar Cerrahisi
  5. Periferik arter Cerrahisi
  6. Varis Cerrahisi

Akademi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümü kalp sağlığını korumak ve kalp hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek için hizmet vermek için çalışmaktadır. Gelişmiş ve modern alt yapımızla kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde gerekli uygulamaları en doğru ve en uygun şekilde yapmaktayız.

Ülkemizde önemli bir sorun olan kalp hastalıklarının erken tanı ve tedavisinde Akademi Hastanesi olarak deneyimli hekimlerimiz ve personelimizle birlikte hizmet vermekteyiz.

KALPLERE ‘MİNİMAL’ DOKUNUŞ; PROF. DR. ERSAN ÖZBUDAK

Özel Akademi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ersan Özbudak, kalp ameliyatlarında çığır açan yöntemi Kocaeli’de uygulamaya başladı.

Tıp literatürüne ‘minimal invaziv kalp ameliyatları’ olarak geçen, sol meme üstünde veya altında 6-7 cm’lik bir kesi yapılarak gerçekleştirilen kalp ameliyatlarını başarıyla gerçekleştiren Prof. Dr. Ersan Özbudak, ‘Kalplere dokunan adam’ unvanının hakkını fazlasıyla veriyor.

İman tahtası denilen sternum kemiği kesilmeden yapılan bu operasyonla hastalarını kısa sürede ayağa kaldıran, günlük yaşama bedensel ve ruhsal olarak daha motive bir şekilde dönmelerini sağlayan Prof. Dr. Özbudak, ‘minimal invaziv kalp ameliyatları’ hakkında merak edilenleri Kocaeli Life okurları için anlattı.

Devamı için tıklayınız

Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Ersan ÖZBUDAK

Hastanemizin başarılı Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Ersan ÖZBUDAK, minimal invaziv kalp ameliyatı süreci ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorlarımız

mkd-team-image
Prof. Dr. Ersan Özbudak
Kalp ve Damar Cerrahisi
mkd-team-image