(262) 300 41 41

info@akademihastanesi.com.tr

D-100 Karayolu No:22-24 Yahya Kaptan Durağı

Ovacık Mah. Başiskele / Kocaeli

Sosyal Medya
Akademi Hastanesi  >  Tıbbi Bölümler  >  Göz Hastalıkları

Göz Hastalıkları

İnsan gözü görmeyi sağlayan yapı ve bunları koruyan yardımcı yapılardan oluşmuşlardır. Görmeyi sağlayan yapılar göz merceği, ışık almaçları ve sinirlerdir. Koruyucu yapılar ise kirpikler, gözyaşı bezleri, göz kapakları ve kaslardır.

Türkiye’nin genel sorunu olan göz hastalıklarına teknolojik cihazlarla ve modern imkanlarla beraber sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan Akademi Hastanesi, her türlü göz hastalıklarının teşhis ve tedavisini yapmaktadır. Bu teşhis ve tedavilerin belirlenmesinde ve uygulanmasında kullanılan modern yöntemlerle daha iyi sonuçlara ulaşmak ve doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması Akademi Hastanesi olarak amacımızdır.

Hipermetrop: Gözün önden arkaya çapı normalden kısa ya da mercek normalden ince olduğu zaman hipermetropluk ortaya çıkar. Bu nedenle görüntü ağ tabakasının arkasına düşer. Hipermetroplar, uzağı iyi görebilirler fakat yakını göremezler.

Astigmatizm: Göz merceğinin yüzeyindeki kavislenmede oluşan göz kusurudur. Bu hastalıktaki kişiler bulanık görür.Silindirik merceklerle net görme sağlanabilir. Asıl önemli olay ise tüm insan gözlerinde az da olsa astigmatizm olduğudur.

Miyop: Miyop hastalarında görüntü ağ tabakasının önüne düşer. Miyoplar yakını iyi görürler fakat uzağı göremezler. Kalın mercekle net görüntü sağlanır.

Şaşılık: Göz yuvarlağını hareket ettiren kasların, normalden uzun ya da kısa olmasından kaynaklanır. Gözler farklı eksene bakar bu hastalıkta. Ameliyatla düzeltilebilir.

Presbiyopi Yakın: Yaşlandıkça göz merceği esnekliğini kaybeder ve gözün uyum yapma yeteneği azalır. Bu kişiler yakını rahat göremezler. İnce kenarlı mercekle düzeltilir.

Göz Tansiyonu: Gözde ön ve arka odanın içinde bulunan sıvının salgılanması ve boşaltımı sırasında denge vardır. Bu dengenin bozulması ile göz tansiyonu ortaya çıkar.

Yenilenen modern yapısıyla, uzman kadrosuyla, gelişmiş teknolojik cihazlarla Akademi Hastanesi Göz Hastalıkları departmanı ile sizlere hizmet sunmaktayız.

Akademi Hastanesi Akıllı Lazer Göz Merkezi

Akademi Hastanesi Akıllı LAzer Göz Merkezinde, 18 yaşından büyük, uzak, yakın ve astigmat göz kırma kusuru olan ve gözü lazer göz ameliyatına uygun hastalarımız için robotik lazer göz teknolojisi ile lazer göz ameliyatları uygulanmaktadır.

Hastanemizin Göz Merkezinde Uzak, Yakın ve Astigmat göz kusurları tedavilerinde;  LASIK,

PRESBIYOPI LASIK, LASEK, PRK, NoTouchWAVEFRONT yöntemleri ile Lazer Göz tedavileri uygulanmaktadır:

1- Hipermetrop, Miyop (uzak), Astigmat görme kusurlarını ortadan kaldırabilen Lazer Göz Cerrahisi tedavileri.

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayınız…

2- Presbiyopi (Gözün yaşlanmasına bağlı yakını görememe) Okuma gözlüğü ihtiyacını ortadan kaldırabilen Akıllı Lazer Göz Cerrahisi tedavileri.

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayınız…

3- Hassas Profilli Hasta Programı ile yüksek numaralı gözlük kullanan hastalarımıza yönelik Akıllı Lazer Göz Tedavileri ve Fakik ICL Göz içi Lens tedavileri.

Akıllı Lazer Göz Tedavileri

Fakik ICL Göz içi Lens

Tedaviler hakkında daha detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayınız…

4- Mercek Değişim Ameliyatları, Akademi Hastanesi Akıllı Lazer Göz Merkezinde tecrübeli ve uzman cerrahlarımızla sizlere en uygun ve kaliteli Monofokal, Mutifokal ve Trifokal Mercek seçeneklerini sunmaktayız.

Monofokal

Multifokal

Trifokal

 

Daha detaylı Bilgi için burayı tıklayabilirsiniz…

5- Keratoconus hastalarında, Kornea kollajen çapraz bağlama adı verilen Cross-Linking” ameliyatı ile keratoconus hastalığının ilerlemesi durdurulabilir ve muhtemelen gelecekteki bir kornea nakli ihtiyacını önleyebilir. Keratoconus hastası iseniz Akademi Hastanesi Göz Merkezimize başvurabilirsiniz.

Keratoconus hastalarında:

Cross-Linking”:

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz…

Okuma sorunu olanlar için Presbiyopi LASIK “Akıllı Lazer” Göz Tedavisi bir çözüm olabilir.

Presbiyopi Akıllı Lazer Göz tedavisi ile yaşlanmaya bağlı olarak oluşan Presbiyopi (yakın görme ve okuma zorluğu) tedavisi gözü uygun olan hastalar için doğru bir seçim olabilir. Presbiyopi Akıllı Lazer uygulaması sayesinde gözlerinizin yaşlanmaya bağlı yakın görme kusurunuzu güvenli ve etkili bir şekilde Katarakt Ameliyatına (Akıllı Lens – Multifokal Lens) gerek kalmadan Lazer tedavisi ile düzeltilebilmektedir.

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi için burayı tıklayınız…

MİYOP, HİPERMETROP VE ASTIGMAT GÖRME KUSURLARI DÜZELTMEDE LAZER GÖZ TEDAVİSİ

Uzağı Göremeyen hastalarda (miyop), kornea olması gerekenden daha kavislidir. Bu, ışığı retinanın hemen önünde odaklayarak bulanık bir görüntü oluşturduğu anlamına gelir. Korneanız olması gerekenden daha düz ise, ışık retinanın hemen arkasına odaklanır ve yakını göremeyen hastalarda hipermetropiye neden olur. Lazer uygulamaları ile Miyop ve Hipermetropiden tamamen burtulabilirsiniz.

Eğer 18 yaşını doldurduysanız Akademi Hastanesi Göz Merkezinde Miyop, Hipermetropi ve Astigmat göz kusurlarınızdan kurtulmak için Lazer tedavisine uygun bir aday olup olmadığınızı ekibimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Sadece bizi arayın veya sizi geri aramamızı sağlayın; hasta koordinatörlerimiz merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap verecek ve tüm süreç boyunca size rehberlik edecektir.

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayınız…

Akıllı Lens Mercek Ameliyatlarından Korkmayın…

Mercek değişim ameliyatı göz korkutucu bir olasılık olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı sağlayıcı var ve kime güveneceğine karar vermek zor olabilir. En önemli konu, kararınızı vermek için zaman ayırıp seçeneklerinizi iyice araştırmaktır. Tecrübeli ve uzman cerrahlarımızla sizler için buradayız.

Akademi Hastanesi Göz Merkezinde, dünyada temin edilebilecek tüm Göz içi Akıllı Lensler yelpazesini bulabilirsiniz. Bunun da ötesinde, optimum güvenlik ve konforu dikkate alarak ve mümkün olan en iyi sonucu hedefleyerek sizin için en uygun lensi seçecek gerekli uzmanlığa sahibiz.

Akıllı Mercek ameliyatı düşünüyorsanız, iyi bir görüşe sahip olmayı bekleyebilirsiniz. Akademi Hastanesi Göz Merkezi size katarakt cerrahisinin sonuçları hakkında uzman tavsiyesi vermek için deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız.

Katarakt Tedavilerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz…

Hassas Profilli Hasta Programı:

Özellikle çok yüksek numaralı gözlük kullanan Miyop, Hipermetrop ve Astigmat görme kusuru olanlar, kuru gözler ve ince kornealı olan özel hastalarımızı tedavi etmek için Avrupanın en tecrübeli cerrahlarına, bilgiye ve en önemlisi son teknolojiye sahibiz.

Diğer birçok Hastane/klinikle kıyaslandığında, uzman Göz Cerrahı kalitemiz çok yüksektir. Ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası randevularınız beklediğinizden daha uzun ve derinlemesine olabilir, ancak bunun nedeni, kendinizi güvende, rahat ve bilgili hissetmeniz için gereken her dakikayı harcamaya kararlı olmamızdan geliyor. Hastalarımızın büyük çoğunluğunun Lazer ve Fako Katarakt cerrahisi konusunda gergin olacağının farkındayız ve bu kaygıyı yönetmede uzmanız.

Hassas profilli hasta programı hakkında detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz…

Teknolojimiz:

Akademi Hastanesi Göz Merkezinde, 4. Jenerasyon 2022 model yeni nesil Excelsius M7-H (1200 Hz) Robotik Excimer Lazer Teknolojisi kullanılmaktadır. Akademi Hastanesi Göz Merkezinde, LASIK, LASEK, PRK, TransEpithelial-PRK (NO TOUCH), Topo-Guided (Wavefront) Laser gibi yöntemler ile lazer göz ameliyatları yapılmaktadır.

Hastanemizde kullanılan Lazer Göz Teknolojilerimiz hakkında daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz…

 

Lazer Göz Cerrahisi alanında en tecrübeli cerrahlar, hemşireler, araştırmacılar, hasta bakım koordinatörleri ve klinik koordinatörlerinden oluşan özel ekibimiz, mükemmel klinik bakım ve müşteri hizmetine olan bağlılıklarından dolayı seçilmiştir.

Cerrahlarımız uzmanlıklarından dolayı tıp dünyasında tanınmakta olup, Oftalmolojinin en ileri teknolojilerini kullanmaktadır.

Detaylara titizlik göstermeye ve araştırma ve bağımsız incelemelerle desteklenen mükemmel sonuçlar elde etmeye kararlıyız.

Eşsiz bir şekilde uyarlanmış tedavi yöntemlerini benimsiyoruz. Mümkün olduğunca çok hastayı tedavi etmekle ilgilenmiyoruz.

Tek amacımız, karmaşık veya olağandışı durumdaki hastalar dahil en iyi tedaviye layık olan hastalarımızın gözlüksüz görebilmeleri için çalışıyoruz.

Düşük maliyetli Lazer Göz Ameliyatından Mutlaka Kaçının…

Düşük fiyat demek köşeleri kesmek demektir. Ucuza bir televizyon satın alıyorsanız bu iyi olabilir, ancak Görme Kabiliyetiniz ile kumar oynamaya değmez. Dünya teknoloji çağında en tecrübeli cerrahlarımızla, titiz tarama, gelişmiş son teknoloji ve kapsamlı bir bakım ile güvenli ve etkili bir Lazer Göz Cerrahisi sağlıyoruz. Bu yapılanların hiçbiri Göz sağlığınızdan daha önemli değil ve biz kaliteden ve son teknolojiden ödün vermiyoruz. Fiyatlarımızı gayet anlaşılabilir, adil ve uygun olarak sizlere sunuyoruz.

Ekstra yok, gizli maliyet yok. Lazer Göz Ameliyatını uygun fiyatlı hale getiriyoruz ve sizin için en uygun olan ödeme avantajlarını sunuyoruz.

GENEL GÖZ AMELİYATLARI

Hastanemiz birçok göz ameliyatı ve tedavileri yapılmaktadır.

Tüm göz tedavilerimiz hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın…

Excimer Lazer ile yapılan Uzak, Yakın ve Astigmat Lazer Göz Ameliyatları

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Akıllı Mercek ve Göz içi Fakik lCL Lens Ameliyatları

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Keratoconus Hastalığı Cross-Linking Ameliyatları

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Blefaroplasti ve Göz Kapağı Şekil Bozukluğu Ameliyatı

Göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti), Üst ve Alt göz kapaklarındaki fazla deri veya yağın alınması için yapılan kozmetik bir cerrahidir. Amaç, Deforme veya sarkık göz kapaklarını veya göz torbalarını iyileştirmektir. Göz kapağı kaldırma veya blefaroplasti, cildinize ve göz kapaklarınıza yağ eklemek veya çıkarmak için yapılan bir prosedürdür.

Diğer göz kapağı şekil bozuklukları Entropion ve Ektropion olarak ikiye ayrılır. Entropion ve Ektropion, göz kapağınızı etkileyen durumlardır. Entropion nun tanımı: Göz kapağınızın içe doğru döndüğü ve kirpiklerinizin korneaya (gözünüzün önündeki şeffaf dış tabaka) sürtünmesine neden olduğu şekil bozukluğudur. Ektropion nun tanımı ise, göz kapağınızın dışa veya aşağıya doğru sarktığı şekil bozukluğudur. Ektropion nu olan hastaların kirpikleri kornea değmez.

Pitozis üst göz kapağının gözün üzerine düşmesidir. Göz kapağı, göz bebeğini kapatacak kadar az veya çok düşebilir. Pitoz normal görüşü sınırlayabilir veya hatta tamamen engelleyebilir. Çocuklarda ve yetişkinlerde pitozis görülmektedir

Pitozis ameliyatı, üst göz kapağını kaldıran kası germe ameliyatıdır.

 

Göz kapağı şekil bozuklukları hakkında DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatı

Bir Pterjiyum, gözünüzün beyaz kısmını kornea üzerinde kaplayan konjonktiva veya mukoza zarının büyümesidir. Kornea, gözün şeffaf ön kaplamasıdır. Bu iyi huylu veya kanserli olmayan büyüme genellikle bir kanat şeklindedir. Halk dilinde Kuş Kanadı veya Göz eti yürümesi olarak bilinir. Pterjiyum genellikle sorun yaratmaz veya tedavi gerektirmez, ancak görüşünüzü etkiliyorsa sorun çıkarılabilir ve tedavi olmanız gerekir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Şaşılık Ameliyatları (Strabismus)

Strabismus veya bilinen adıyla şaşılık, gözün istem dışı kayması ile oluşur. Şaşılık gözlerin yanlış pozisyonda bulunup farklı noktalara doğru baktığı bir durumdur. Gözlerden bir tanesi tam karşıya bakarken diğeri dışa yukarıya içe ya da aşağıya bakmaktadır. Yanlış pozisyon sürekli belirgin olabileceği gibi bazı yöne bakışlarda da ortaya çıkabilmektedir.

Şaşılığı düzeltmek için göz dışı kas cerrahisi yapılır. Şaşılıkta, gözlerin herhangi birinin yatay, dikey veya Torsion (burulma) yönde kayma söz konusudur ve çocukları veya yetişkinleri etkileyebilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Göz Yaşı Kanal Tıkanıklığı Tedavisi (Dacryocystorhinostomy) DSR Ameliyatı

Tıkalı bir gözyaşı kanalı, burun üzerindeki geçiş kanalları gözyaşı sıvısını gözlerinizden düzgün bir şekilde tahliye edemediğinde oluşur. Tıkalı bir göz yaşı kanalınız oluştuğunda kaşıntılı, tahriş olmuş veya sulu gözlere sahip olabilirsiniz. Bazen bebekler tıkalı gözyaşı kanallarıyla doğarlar ve kendiliğinden açıldığından genelde tedaviye ihtiyaçları olmayabilir. Yetişkinlerde ise tıkalı bir gözyaşı kanalı kendi kendine iyileşebilir veya ameliyat olmanız gerekebilir. Tedavi ile çoğu insan semptomlarda tam bir rahatlama yaşar.

DSR (Dakriyosistorinostomi) ameliyatı, gözyaşınızın gözleriniz ve burnunuz arasında akması için yeni bir yol oluşturan bir ameliyattır. Gözyaşı kanalınız tıkanmışsa bu ameliyata ihtiyacınız olabilir. İşlem, ciltte bir kesi ile dışarıdan veya ciltte bir kesi bırakmadan burun içinden endoskopik olarak yapılabilir. Her iki yöntem de eşit derecede başarılıdır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Vitrektomi Ameliyatları

Vitrektomi, retina ve vitreus ile ilgili çeşitli sorunları tedavi etmek için yapılan bir tür göz ameliyatıdır. Ameliyat sırasında cerrahınız vitrözü çıkarır ve yerine başka bir solüsyon koyar. Vitreus, gözünüzün orta kısmını dolduran jel benzeri bir maddedir.

Retina, gözünüzün arkasındaki bir hücre tabakasıdır. Bu hücreler, beyninize görsel bilgi göndermek için ışığı kullanır. Normalde vitreus şeffaf olmalıdır, böylece ışık gözünüzden geçebilir ve retinanıza ulaşabilir. 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Ameliyatı

Glokom, Göz sağlığınız için ve iyi görme için hayati önem taşıyan optik sinire zarar veren çok önemli ve sinsi bir göz rahatsızlığıdır. Bu hasara genellikle gözünüzdeki anormal derecede yüksek basınç neden olur.

Glokomun birçok formunun hiçbir uyarı işareti yoktur. Etki o kadar kademelidir ki, durum ileri bir aşamaya gelene kadar görüşte bir değişiklik fark etmeyebilirsiniz.

Glokoma bağlı görme kaybı telafi edilemediğinden, erken evrelerinde bir teşhis konulabilmesi ve uygun şekilde tedavi edilebilmesi için göz tansiyonunuzun ölçümlerini içeren düzenli göz muayeneleri yaptırmanız önemlidir. Glokom erken teşhis edilirse görme kaybı yavaşlatılabilir veya önlenebilir. Eğer Glokom hastası iseniz, genellikle hayatınızın geri kalanında tedaviye ihtiyacınız olacaktır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Protez Göz Ameliyatı – Evisserasyon – Enükleasyon

Enükleasyon ve Eviserasyon, gözü göz yuvasından veya yörüngeden çıkarmak için yapılan ameliyatı ifade eden terimlerdir.

 

Enükleasyon, göz kapaklarının ve göz kaslarının astarını geride bırakarak tüm göz küresinin cerrahi olarak çıkarılmasıdır.
Eviserasyon, gözün beyaz kısmını (sklera) ve göz kaslarını sağlam bırakarak sadece gözün içeriğini çıkarır.

Enükleasyon veya Evisserasyon cerrahisinde, boşalan göz yuvasına protezi yerleştirmeden önce hazırlamak gerekmektedir. Göz yuvasını hazırlamak üzere gözü çevreleyen dokuya uyum sağlamak için orbital implantlar ve gözün içine yerleştirilen ocular kalıplar kullanılır. İki parçalı orbital implant ve oküler protez sistemi, göz yuvasının stabil ve iyi tolere edilen estetik restorasyonunu sağlar. Orbital implant ve oküler protez yerleştirilerek gözün alınmasıyla görme sağlanamazsa da doğal bir görünüm elde edilebilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Kornea Nakli Keratoplasti

Kornea nakli tıbbi değimi ile keratoplasti ameliyatı, korneanızın üst kısmının bir donörden alınan kornea dokusuyla değiştirmek için yapılan çok hassas cerrahi bir işlemdir. Kornea, gözünüzün üst kısmını kaplayan şeffaf, kubbe şeklindeki katmandır. Işığın veya görüntünün gözünüzden ilk geçtiği katman olup, gözünüzün net görebilmesindeki önemli ve büyük rolü oynar.

Başarılı bir bir kornea nakli, görme kabiliyetinizi geri getirebilir, gözünüzde kornea sebepli oluşan ağrılarınızı ağrıyı azaltabilir ve hasarlı veya hastalıklı bir göz görünümünü düzeltebilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

GÖZ TEDAVİLERİMİZ

Göz Üveal Melanomu – Göz Kanseri Tedavisi

Melanom, cildinize rengini veren pigment olan melanin üreten hücrelerde gelişen bir kanser türüdür. Gözleriniz de melanin üreten hücrelere sahiptir ve melanom geliştirebilir. Göz melanomu aynı zamanda oküler melanom olarak da adlandırılır.

Göz melanomlarının çoğu, gözün aynaya baktığınızda göremediğiniz kısmında oluşur. Bu, göz melanomunun tespit edilmesini zorlaştırır. Ek olarak, göz melanomu tipik olarak erken belirti veya semptomlara neden olmaz.

Göz melanomları için tedavi mevcuttur. Bazı küçük göz melanomlarının tedavisi görüşünüzü etkilemeyebilir. Bununla birlikte, büyük göz melanomlarının tedavisi tipik olarak bir miktar görme kaybına neden olur.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Kuru Göz Sendromu Hastalığı ve Tedavisi

Kuru göz hastalığı, gözyaşlarınız gözleriniz için yeterli yağlama sağlayamadığında ortaya çıkan yaygın bir durumdur. Gözyaşları birçok nedenden dolayı yetersiz ve dengesiz olabilir. Örneğin, yeterince gözyaşı üretmezseniz veya kalitesiz gözyaşı üretirseniz kuru gözler oluşabilir. Bu yırtılma kararsızlığı, göz yüzeyinde iltihaplanma ve hasara yol açar.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Şekere Bağlı Diyabetik Retinopati Tedavisi

Diyabetik retinopati gözleri etkileyen bir diyabet komplikasyonudur. Gözün arkasındaki ışığa duyarlı dokunun (retina) kan damarlarının zarar görmesinden kaynaklanır.

Başlangıçta diyabetik retinopati hiçbir belirtiye veya sadece hafif görme sorunlarına neden olabilir. Ama körlüğe kadar gidebilir.

Durum, tip 1 veya tip 2 diyabeti olan herkeste gelişebilir. Şeker hastalığınız ne kadar uzun sürerse ve kan şekeriniz ne kadar az kontrol edilirse, bu göz komplikasyonunu geliştirme olasılığınız o kadar artar.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

BLEFARİT – Göz Kapağı Kirpik İltihabı

Blefarit göz kapaklarının iltihaplanmasıdır. Blefarit genellikle göz kapaklarının kenarları boyunca her iki gözü de etkiler.

Blefarit genellikle kirpik diplerindeki küçük yağ bezlerinin tıkanmasıyla tahrişe ve kızarıklığa neden olduğunda ortaya çıkar. 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Makula Dejenerasyonu – Sarı Nokta

Yaşa bağlı makula dejenerasyonu (Sarı Nokta), retinanın merkezi görüşünüzden sorumlu kısmını (makula) etkileyen kronik bir göz hastalığıdır. Hastalık, yaşlı erişkinlerde görme kaybının en yaygın nedenlerinden biridir. Makula dejenerasyonu tipik olarak bulanık veya çarpık görüşe veya görme alanınızın merkezinde kör bir noktaya neden olur. Yan (periferik) görüşünüzü etkilemez.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Retinitis Pigmentosa (Gece Körlüğü)

Retinitis pigmentosa (Gece körlüğü), kalıtımsal olarak nesillere geçen retinaya bağlı her 4000 kişide bir görülen bir göz hastalığıdır. Retinitis pigmentoza hastalığı gözümüzün retina bölümünü etkiler. Gözümüzün Retinası, ışığa duyarlı gözün arkasını kaplayan sinir tabakasıdır. Retinitis pigmentosa hastalığı yavaş ilerleyen bir hastalık olup ileriki aşamalarında kesin bir görme kaybına neden olur. Retinitis pigmentosa hastalığı halk arasında tavuk karası” hastalığı olarakta bilinmektedir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Genel Periyodik Göz Muayeneleri

Göz muayenesi, görüşünüzü değerlendirmek ve göz hastalıklarını kontrol etmek için bir dizi test içerir. Göz doktorunuz muhtemelen çeşitli aletler kullanacak, gözlerinize parlak ışıklar tutacak ve bir dizi mercekle bakmanızı isteyecektir. Göz muayenesi sırasındaki her test, görüşünüzün veya göz sağlığınızın farklı bir yönünü değerlendirir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Göz Cerrahlarımızını Tanıyın

Akademi Hastanesi Akıllı Lazer Göz Merkezlerimizde operasyon yapan Göz Cerrahlarımız bilinen göz hastalıkları ve kusurların tedavilerinde uzmanlaşmıştır. Özellikle Göz Doktorlarımız genel göz hastalıkları tedavileri, lazer göz cerrahisi, katarak cerrahisi, ön ve arka segment tedavilerine ayırmıştır.

DOKTORLARIMIZI TANIMAK İÇİN TIKLAYIN