(262) 300 41 41

info@akademihastanesi.com.tr

D-100 Karayolu No:22-24 Yahya Kaptan Durağı

Ovacık Mah. Başiskele / Kocaeli

Sosyal Medya

Akademi Hastanesi  >  Tıbbi Bölümler  >  Göz Hastalıkları

Göz Hastalıkları
İnsan gözü görmeyi sağlayan yapı ve bunları koruyan yardımcı yapılardan oluşmuşlardır. Görmeyi sağlayan yapılar göz merceği, ışık almaçları ve sinirlerdir. Koruyucu yapılar ise kirpikler, gözyaşı bezleri, göz kapakları ve kaslardır.

Türkiye’nin genel sorunu olan göz hastalıklarına teknolojik cihazlarla ve modern imkanlarla beraber sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan Akademi Hastanesi, her türlü göz hastalıklarının teşhis ve tedavisini yapmaktadır. Bu teşhis ve tedavilerin belirlenmesinde ve uygulanmasında kullanılan modern yöntemlerle daha iyi sonuçlara ulaşmak ve doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması Akademi Hastanesi olarak amacımızdır.

Hipermetropluk: Gözün önden arkaya çapı normalden kısa ya da mercek normalden ince olduğu zaman hipermetropluk ortaya çıkar. Bu nedenle görüntü ağ tabakasının arkasına düşer. Hipermetroplar, uzağı iyi görebilirler fakat yakını göremezler.

Astigmatizm: Göz merceğinin yüzeyindeki kavislenmede oluşan göz kusurudur. Bu hastalıktaki kişiler bulanık görür.Silindirik merceklerle net görme sağlanabilir. Asıl önemli olay ise tüm insan gözlerinde az da olsa astigmatizm olduğudur.

Miyopluk: Miyop hastalarında görüntü ağ tabakasının önüne düşer. Miyoplar yakını iyi görürler fakat uzağı göremezler. Kalın mercekle net görüntü sağlanır.

Şaşılık: Göz yuvarlağını hareket ettiren kasların, normalden uzun ya da kısa olmasından kaynaklanır. Gözler farklı eksene bakar bu hastalıkta. Ameliyatla düzeltilebilir.

Presbitlik: Yaşlandıkça göz merceği esnekliğini kaybeder ve gözün uyum yapma yeteneği azalır. Bu kişiler yakını rahat göremezler. İnce kenarlı mercekle düzeltilir.

Göz Tansiyonu: Gözde ön ve arka odanın içinde bulunan sıvının salgılanması ve boşaltımı sırasında denge vardır. Bu dengenin bozulması ile göz tansiyonu ortaya çıkar.

Yenilenen modern yapısıyla, uzman kadrosuyla, gelişmiş teknolojik cihazlarla Akademi Hastanesi Göz Hastalıkları departmanı ile sizlere hizmet sunmaktayız.

Göz Hastalıkları Doktorlarımız

mkd-team-image
Op. Dr. Mehmet Emin Çevrim
Göz Hastalıkları

 

ONLINE RANDEVU

ONLINE RANDEVU