(262) 300 41 41

info@akademihastanesi.com.tr

D-100 Karayolu No:22-24 Yahya Kaptan Durağı

Ovacık Mah. Başiskele / Kocaeli

Sosyal Medya
Akademi Hastanesi  >  Tıbbi Bölümler  >  Üroloji

Akademi Hastanesi Üroloji bölümü, çocuk ve yetişkin hastalara ürolojik muayene, teşhis ve tedavi hizmeti sunmaktadır. Üroloji dalında çalışan hekimler klinik deneyimlerini, bilimsel çalışma ve araştırmalara dayanan birikimlerini kullanarak üroloji bölümü hizmetini sunmaktadır.

Akademi Hastanesi modern ve teknolojik alt yapısıyla desteklenen sağlık hizmetleri, her alanda olduğu gibi üroloji alanında da en iyi ve kaliteli hizmeti sizlere sunmayı amaçlamaktadır.

Üroloji Nedir?
İdrar yolları erkek ve kadın ve erkek üreme sistemi odaklanır. Tıp uzmanları, Üroloji alanında uzmanlaşmış ürolog denir ve teşhis, tedavi ve Üroloji bozuklukları olan hastalar yönetmek için eğitilmiştir. Üroloji ile kaplı organlar böbrekler, ureters, idrar kesesi, idrar ve erkek üreme organları (testis, epididimlerden, vas deferens, seminal veziküller, prostat ve penisin) içerir. Ürolog ve genel Surgeons böbreküstü bezleri üzerinde çalışırlar.
Ürolojik hastalıklar nelerdir?

Ürolojik hastalıklar yapıları itibarıyla çok farklılık gösterebilir. Ürologlar, idrar yollarının bütün işlevlerini göz önünde bulundururlar ve hem ameliyat yapmak hem de tıbbi tedavi uygulamak üzere eğitilmişlerdir. Ürologlar genellikle üroloji dahilindeki daha dar bir alanda, örneğin ürolojik kanser konusunda uzmanlaşırlar.

Ürolojik hastalıklar arasında şunlar bulunur:

 1. Böbrek ve üreter taşları
 2. Prostat kanseri
 3. Testis kanseri
 4. Böbrek kanseri
 5. Mesane kanseri
 6. Penis kanseri
 7. Üreteral kanser
 8. İyi huylu prostat büyümesi (prostat büyümesi ve alt idrar yolu semptomları)
 9. Cinsel işlev bozukluğu (sertleşme bozukluğu gibi)
 10. Erkek kısırlığı
 11. İdrarını tutamama
 12. Mesanenin aşırı etkinliği
 13. Leğen kemiği ağrısı
 14. Ürolojik enfeksiyonlar
 15. Ürolojik patoloji

İç Hastalıkları Doktorlarımız

mkd-team-image