(262) 300 41 41

info@akademihastanesi.com.tr

D-100 Karayolu No:22-24 Yahya Kaptan Durağı

Ovacık Mah. Başiskele / Kocaeli

Sosyal Medya
Akademi Hastanesi  >  Tıbbi Bölümler  >  Beslenme ve Diyet

Beslenme ve Diyet; Beslenme; büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Toplumda genellikle beslenme, bir hastalık oluşması durumunda dikkat edilecek bir kavram olarak görülmektedir. Yapılan araştırmalarla bireysel diyetler ve sağlık uygulamalarının düzeltilmesi, önlenebilir hastalıkları, sakatlıkları ve erken ölümleri azaltmaktadır. Beslenme yetersizliği ve dengesizliği bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan ve bazılarında ise dolaylı olarak nedendir. Bu yüzden Akademi Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü olarak beslenme ve diyet üzerine kapsamlı hastalıklarda bireye özgü diyet programları ve beslenme eğitimleri üzerine hizmet verilmektedir.

Günümüzde bir çok hastalığın önlenmesinde, tedavi sırasında ve hastalık sonrasında hastanın beslenme durumu saptanarak, kişi özgü, yeterli ve dengeli beslenme programları ile takip edilmesi gerekmektedir.

Akademi Hastanesi Beslenme ve Diyet bölümü hastanemizde hizmet vermektedir. Birbirimize toplumda sağlıklı beslenme bilinci oluşturmak ve hastaların iyileşme sürecini destekleyecek beslenme ve diyet hizmetleri sunulmaktadır. Toplumda geliştirilecek sağlıklı beslenme bilinci ile olası hastalıkları, erken ölümleri, sakatlıkları bizlerden uzak tutacaktır. Akademi Hastanesi olarak bu bilincin geliştirilmesi ve dengesiz beslenmeden kaynaklanan hastalıkların tanısının yapılması, önlenmesi ve tedavisi konularında yetkin personel ile birlikte size sunmaktadır.

  1. Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Önerileri
  2. Sağlıklı Zayıflama
  3. Diyabet Hastalarına Özel Diyet Programları
  4. Gebelikte Beslenme Önerileri
  5. Kalp Damar Hastalıklarına Özel Diyet Programları
  6. Mide Bağırsak Hastalıklarına Özel Diyet Programları.
mkd-team-image
Dyt. Nihal Yurdakul
Beslenme ve Diyet Uzmanı
mkd-team-image