(262) 300 41 41

info@akademihastanesi.com.tr

D-100 Karayolu No:22-24 Yahya Kaptan Durağı

Ovacık Mah. Başiskele / Kocaeli

Sosyal Medya
Akademi Hastanesi  >  Tıbbi Bölümler  >  Tam Teşekküllü Laboratuvarlar

GELİŞMİŞ TIBBİ  DONANIMI İLE 24 SAAT HİZMET VEREN LABORATUVARIMIZDA

TÜM TETKİKLER YAPILABİLMEKTEDİR

Seroloji

Kan ve enfeksiyon yoluyla bulaşan hepatit gibi, bir hastalık şüphesi durumunda genellikle yapılan tıbbi kan testidir.

Seroloji tahlilinin amacı vücudun, virüs bakteri ve parazit gibi bir takım mikroorganizmalara (mikroplara) karşı ürettiği antikorların var olup olmadığını bulmaktır. Kolay uygulanabilir olması ve kısa sürede sonuç vermesi bakımından sıkça tercih edilir.Test sonucunda elde edilen bulgulara göre antikorların ve mikropların yapısı araştırılır . Araştırmaların sonucunda ise hastalığın tanısı yapılır ve tedavi yoluna gidilir.

Antikor: Vücudun mikroplara karşı ürettiği savunma maddeleridir.

Akademi Hastanesi Seroloji uygulamasında, hastanemizin gelişmiş tıbbi donanımları ile birlikte en güvenilir sonuçları sizlere vermeye hedeflemiş olup en iyi hizmeti sizlere sunmayı amaçlamaktayız.

Tam Teşekküllü Laboratuvarlar

Biyokimya

Bir referans laboratuvarı haline gelen bölüm, kendi bünyesi yanında çeşitli sağlık kuruluşlarına da hizmet vermekte ve daha da önemlisi bir takım nadir yapılabilen, özellikli testleri sunabilmektedir.

Akademi Hastanesi bünyesinde, gelişmiş tıbbi donanıma sahip laboratuarlarımızda, alanında uzman hekimler ve personelimizle hizmet verilmektedir.

Akademi Hastanesi hastalarına acil ve rutin laboratuar hizmeti verirken, özellikle güvenilir ve en doğru sonuçlara ulaşmayı hedef edinmiş olmanın sorumluluğuyla yerine getiren Biyokimya Laboratuvarı, 24 saat sizler için çalışmaktadır.

 

 

GELİŞMİŞ TIBBİ  DONANIMI İLE 24 SAAT HİZMET VEREN LABORATUVARIMIZDA

TÜM TETKİKLER YAPILABİLMEKTEDİR

 

Hormon

Hormonlar insanların büyümesi, gelişmesi ve üremesi için gereklidir ve vücutta bir çok dengeyi sağlayıcı görevini yaparlar.

Hormon testleri hormon salgılayan iç salgı bezlerinde oluşan tümörlere veya buna benzer salgılanan hormonların azlığı veya fazlalılığına bağlı olarak meydana gelen hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılır. Başlıca iç salgı bezleri; pankreas, böbreküstü bezi, tiroid bezi, paratiroid, hipofiz, hipotalamus, overler (yumurtalık) ve testis bezleridir.

Akademi Hastanesi kadrosu ve gelişmiş tıbbi donanımı ile birlikte laboratuarlarımızın güvenilir ve en doğru sonuçlarını sizlere sunmak için çalışmaktadır.

 

GELİŞMİŞ TIBBİ  DONANIMI İLE 24 SAAT HİZMET VEREN LABORATUVARIMIZDA

TÜM TETKİKLER YAPILABİLMEKTEDİR

Mikrobiyoloji

Mikrobiyoloji, mikroorganizma denen, genel olarak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bilim dalıdır. Bu mikroorganizmalardan çoğunluk kısmı insanlarda hastalıklara neden olmaktadır. Bunların başında; virüsler, bakteriler, parazitler ve mantarlar gelmektedir.

Akademi Hastanesi Klinik Laboratuvarı’nın bir birimi olan Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek kişilerde oluşan hastalıkların ne oldukları saptanabilmektedir.