(262) 300 41 41

info@akademihastanesi.com.tr

D-100 Karayolu No:22-24 Yahya Kaptan Durağı

Ovacık Mah. Başiskele / Kocaeli

Sosyal Medya

Akademi Hastanesi  >  Tıbbi Bölümler  >  Uyku Laboratuvarı

Uyku Laboratuvarı:
Yaşamımızda en önemli olan evrelerden biri uykudur. Uyku kalitemiz hem sağlığımız hem de yaşam kalitemiz açısından oldukça etkilidir. İnsan anatomisinde ve sağlında düzgün bir gelişimin sağlanması için gerekli olan düzenli ve yeterli uykunun daha iyi olması ve korunması için gerekli tetkik ve teşhislerin yapılması gerekmektedir. Pek çok kişi fark etmese bile uyku bozuklukları ve sağlığına etki edecek hastalıkların oluşması söz konusudur. Bunların erken tanımlanması ve engellenebilmesi için doğru yöntemler ve gerekli cihazlar kullanılarak araştırılması gerekmektedir.

Akademi Hastanesi gelişmiş teknolojik donanımıyla hastalarımıza en iyi sonuçları vermek için çalışmaktadır. Göğüs Hastalıkları Polikliniğimize bağlı olan Uyku Laboratuvarımızda gerekli testler, uygun ve konforlu bir ortam sağlanarak yapılmaktadır.

Uyku Testi Polisomnografi cihazı adı verilen kayıt cihazının gece boyu hastanın uykusunun kaydedilip uyku bozukluğu ve uyku apnesi şiddetinin ölçülmesi için yapılan bir testtir.

Pek çok kişinin farkında olmadığı, yaşam kalitesini etkileyen ve Sağlığımızda ciddi riskler oluşturan UYKU APNESİ hastalığının teşhis ve tedavisi için Göğüs Hastalıkları Polikliniğimize bağlı Uyku Laboratuvarımızda;
UYKU TESTİ yapılmakta olup;

TAM UYKU TESTİ (FULL POLİSOMNOGRAFİ) İLE;

  1. Uyku EEG (Uyku Evreleri)
  2. EKG (Kalp Elektrosu)
  3. EMG (Ayak Hareketleri)
  4. EOG (Göz Hareketleri)
  5. Solunum Hareketleri
  6. Kandaki Oksijen Miktarı
  7. Horlama
  8. Solunum Durmaları
  9. Çene Hareketleri teşhis ve tedavi edilmektedir.

ONLINE RANDEVU

ONLINE RANDEVU